Kuidas valida paati?Ostu juures on tähtsad kaks aspekti. Esimene, et Sa teeks valiku silmas pidades kõiki tehnilisi nüansse, mis on valikul tähtsad ja teine see, et paat sobiks Sinu vajadustega. Mõned punktid, mida võiks teada:

Millest paat on valmistatud?

Kas see on plastmass või klaasfiiber. Nende materjalide puhul on väga oluline tugevuse vahe. Seda eriti siis, kui püütakse kokku hoida ja võimalikult õhuke paat teha. Klaasfiibril on siin veel üks eelis – seda on oluliselt lihtsame paigata vigastuste korral.

Kas paat on stabiilne?

Seda saab teada vaid teiste või enda kogemuste põhjal. Kui netis olev info on segadust tekitav siis on ainuke variant võtta paat ja seda ise proovida. Pöörake veel tähelepanu paadi ehitusele, mis mõjutavad stabiilsust:

  • kas kiilu sees on ballast (liiv, vaik, muu raskus)?
  • kui paat on ahtrist oluliselt kitsam, siis võib see tekitada ebastabiilsust
  • kui lai on põhi? V-kujulise põhjaga mitteglisseerivad ja poolglisseerivad paadid võivad olla ebastabiilsed

Kui tugev ja vastupidav on paat?

Raske paat viitab sellele, et on kasutatud korralikult materjali ja tugevuse pealt pole tagasi hoitud. Raske paat on ka kindlasti stabiilsem.

Kuidas testida paadi tugevust?

Ostu hetkel tuleb paadi tugevust testida. Kõige lihtsam on proovida jõuga painutada parda pardaid, vaadata põhja tugevust jne. Korralik paat peab vastu pidama ka tugevale painutamisele maa peal. Olge siinkohal ettevaatlikud. Teostame iga aasta mõne kliendi poolt soetatud teise tootja paadi põhja tugevdamist. On juhtunud isegi seda, kus põhjad on purunenud. Laines sõites peavad paadid olema eriti vastupidavad.

Kui kaua paat vastu peab?

Muidugi sõltub see kasutamisest. Vaadates seda, kus 30-40 aastat vanad vene ajal toodetud paadid tuuakse meie juurde remonti taastamiseks siis võib öelda, et klaasfiiber paatide eluiga on vägagi pikk. Klaasfiibri kasutamisel ei pea muretsema vastupidavuse osas ajas.

Kas paadil on sertifikaat?

EU liikmesriikides peab paadiga kaasas olema dokumentatsioon, mille alusel saab paadi registreerida. Sellist dokumentatsiooni ehk vastavusdeklaratsiooni saab väljastada vaid sertifitseeritud tootja. Meil on lisaks sertifitseeritud tootja tunnistusele veel õigeus ise paate testida ja katsetada.